+370 5 2473329
info@advokatopagalba.lt

Globa

Globos steigimo tikslas yra užtikrinti neveiksnaus fizinio asmens teisių ir interesų įgyvendinimą, apsaugą ir gynybą. Tarptautinėje bendrijoje ir kiekvienoje demokratinėje valstybėje gerbiamos žmogaus teisės. Pripažįstama, kad kiekvienas žmogus turi turėti visas žmogaus teises ir laisves neatsižvelgiant į rasę, odos spalvą, lytį, kalbą, religiją ir kitas aplinkybes. Fiziniam asmeniui, kuris nesugeba pats tinkamai įgyvendinti savo teisių ir teisėtų interesų, būtina sudaryti sąlygas tai padaryti. Globa yra viena iš priemonių, padedanti neveiksniam fiziniam asmeniui užtikrinti jo, kaip teisės subjekto, teisių įgyvendinimą, sukurti tinkamą aplinką jo ekonominiams socialiniams ir doroviniams interesams tenkinti. Įsteigiant nepilnamečio globą siekiama užtikrinti jo auklėjimą ir priežiūrą aplinkoje, kur jis galėtų saugiai tinkamai augti ir tobulėti. 


Globa steigiama tokiems fiziniams asmenims:
     ♦  pilnamečiams, kurie teismo dėl psichikos ligos arba silpnaprotystės pripažinti neveiksniais;
     ♦  nepilnamečiams iki 14 metų, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra netekę tėvų globos (vaikas įstatymų nustatyta tvarka atskirtas nuo tėvų, tėvų valdžia apribota, vaiko tėvai mirę arba dėl tam tikrų priežasčių tėvai negali juo rūpintis).


Neveiksnaus fizinio asmens globa reiškia ir jo turto globą. Taigi globa steigiama siekiant užtikrinti ne tik fizinio asmens asmeninių teisių įgyvendinimą ir apsaugą, sukurti jo socialinę ir dorovinę aplinką, bet ir apsaugoti jo turtinius interesus, įgyvendinti turtines teises.


Įsteigus globą, globėjas tampa globotinio turtines teises įgyvendinančiu subjektu. Asmens globa neapima jo turto globos, jeigu globotinio turtui valdyti ir tvarkyti skiriamas turto administratorius. Paprastai turto administratorius skiriamas tada, kai neveiksnus fizinis asmuo turi nekilnojamųjų ar kilnojamųjų daiktų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, pvz. įmonę, žemės ir panašiai.

Kontaktai

Darbo laikas
I-V 8:00 - 17:00 val.
(kitu laiku pagal išankstinį susitarimą)


Advokatas Vilniuje

Laisvės pr. 88, 06125 Vilnius
Tel. +370 5 2473329
El. p. info@advokatopagalba.lt

Advokatas Telšiuose

Kęstučio g. 10–3, 87122 Telšiai
Tel. +370 444 60688
El. p. info@advokatopagalba.lt

Domina teisinės paslaugos?

Palikite kontaktus ir mes susisieksime su Jumis per 12 darbo valandų.