+370 5 2473329
info@advokatopagalba.lt

Rūpyba

 Rūpybos steigimo tikslas yra užtikrinti ribotai veiksnaus fizinio asmens teisių ir teisėtų interesų apsaugą ir gynybą. Ribotai veiksnus fizinis asmuo negali pats savarankiškai įgyvendinti visų savo teisių, todėl jam būtina sudaryti sąlygas tinkamai įgyvendinti savo teises.


Rūpyba steigiama tokiems fiziniams asmenims:
     ♦  pilnamečiams, kurie teismo pripažinti ribotai veiksniais dėl piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais, narkotikais, narkotinėmis medžiagomis ar toksinėmis medžiagomis;
     ♦  nepilnamečiams nuo 14 iki 18 metų, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra netekę tėvų globos (vaikas įstatymų nustatyta tvarka atskirtas nuo tėvų, tėvų valdžia paribota, vaiko tėvai mirę arba dėl tam tikrų priežasčių negali juo rūpintis);
     ♦  pilnamečiams veiksniems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar atlikti pareigų.
Ribotai veiksnaus asmens rūpyba reiškia ir jo turto rūpybą, taigi rūpyba steigiama ne tik užtikrinti asmeninių fizinio asmens teisių įgyvendinimą ir apsaugą, sukurti jo socialinę ir dorovinę aplinką, bet ir apsaugoti turtinius interesus. Asmens rūpyba neapima jo turto rūpybos, jeigu rūpintinio turtui valdyti ir tvarkyti skiriamas turto administratorius.

Kontaktai

Darbo laikas
I-V 8:00 - 17:00 val.
(kitu laiku pagal išankstinį susitarimą)


Advokatas Vilniuje

Laisvės pr. 88, 06125 Vilnius
Tel. +370 5 2473329
El. p. info@advokatopagalba.lt

Advokatas Telšiuose

Kęstučio g. 10–3, 87122 Telšiai
Tel. +370 444 60688
El. p. info@advokatopagalba.lt

Domina teisinės paslaugos?

Palikite kontaktus ir mes susisieksime su Jumis per 12 darbo valandų.